Історія Козацької регати

В одну річку не можна увійти двічі.
І річка тече, і час тече, міняються люди, змінюються закони. Незмінним залишається лише переплетення історії нашої країни і великої річки Дніпро. Долі людей часто визначають зовні випадкові події, які з часом зовсім здаються такими. Таке можливо тільки на берегах Дніпра, в цьому його вабить і незрозуміла магія.
Так, на хвилі перебудови і відродження національної пам’яті українців влітку 1990 року в Олексіївському затоці Дніпра біля села Капулівка фінішувала пер-вая Козацька регата пам’яті Івана Сірка. На березі в честь заходять в затоку яхт лунав гарматний салют, яким яхтсменів зустрічали учасники Всеукраїнського святкування 500-річчя козацтва. І яхтсмени, звичайно ж, приєдналися до святкування, об’єднавши два цих заходи в одне.

Тоді регата мала всього два етапи і півтора десятка яхт учасниць. але через
рік маршрут був продовжений до Босфору, і гонка стала найдовшою маршрутної регатою на просторах СРСР.
1991г. Номер журнала «Катера и Яхты»: 149
Регата памяти атамана Запорожской Сечи Ивана Сирко 1990 год

Після путчу 1991 року, який як раз збігся з часом проведення Козацької регати, багатьом яхтсменам пропонували залишитися в Туреччині. Однак все повернулися, підтверджуючи, що історія наших людей і історія Дніпра нерозривні. Далі, регата проводилася багато років, і кожен рік характеризувався чимось новим, цікавим.
Регата потрапила на сторінки багатьох видань, а так же в Енциклопедію сучасної України. Було знято кілька документальних фільмів.
Законом України №1092/2001 визнана необхідність проведення регати щороку.

Перерва в проведенні регати, який тривав останні кілька років, нарешті то закінчився і 5 липня акваторія біля Фестивального причалу в Дніпрі знову покриється білими вітрилами, які, наче крила, понесуть сучасних козаків по місцях слави предків. Однак регата, яка повертається, буде на новому якісному рівні, завдяки зусиллям організаторів Української асоціації класичних яхт (UACY) і ГО «Життя на воді».

Тепер терміни проведення регати і кооперація з іншими регіонами дозволить яхтсменам додатково взяти участь в чотирьох регатах, а також в Чемпіонаті України.

Козацька регата 2017 – «Мій дім Україна »

Сучасний формат і нова концепція, застосування сучасних технологій і заплановані по всьому маршруту слідування культурно-масові та спортивні заходи, а так же екологічний форум, присвячений проблемам Дніпровського басейну, дозволять створити на платформі регати подія національного значення, в якому кожен знайде своє.
Давайте побажаємо учасникам вітру у вітрила, а глядачам і вболівальникам гарного свята.
Організатори Козацької регати пам’яті Івана Сірка – Українська асоціація класичних яхт (UACY) спільно з ГО «Життя на воді».

Яхтам для участі в Козацькій регаті «пам’яті Івана Сірка» необхідно зареєструватися у Оргкомітеті: Україна, м Дніпро, 49044, вул. Січових Стрільців 3-а,, по тел.:+380675643080; +380664516799; +380633689219; E-mail: info.uacy#gmail.com